5 důvodů proč začít podnikat

5 důvodů proč začít podnikat

Začít podnikat během mateřské nebo rodičovské dovolené láká v Česku téměř každou třetí mámu. Patříte mezi ně? Lepší období byste jen těžko hledaly. Máme pro vás minimálně pět důvodů, proč začít pracovat sama na sebe právě, když máte malé děti.

Změna profese

Máte možnost změnit svůj profesní směr. To, co vám dávalo smysl před založením rodiny, vám může přestat vyhovovat. Ženy s příchodem dětí často mění své dosavadní zaměstnání, způsob práce i hodnoty.

Start podnikání bez zbytečných výdajů

Během rodičovské dovolené máte příležitost začít s podnikáním pomalu a bez nutnosti hradit povinné miniální odovdy na zdravotní a sociální pojištění.

V prvním roce podnikání nemusíte platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění vůbec, v dalších letech závisí jejich výše na vašem zisku. Vaše podnikání jako OSVČ je během rodičovské považováno za samostatnou výdělečnou činnost vedlejší.


Kolik ušetříte podnikáním na rodičovské


Sama sebou

Vlastní tvoření, projekt nebo podnikání dává mámám možnost být zase ženami, kterými byly před narozením dětí. Nemusí to nutně znamenat vrátit se k účetnictví, pokud jste byla účetní. Jde spíše o to soustředit svou pozornost také na něco svého, vyvíjet soustředěnou činnost a vidět za sebou nějaký výsledek. Je to osvěžující, pro mámy i pro děti.

Flexibilita

Řídit si pracovní dobu podle potřeb svých i rodiny je jedním z největších lákadel práce bez zaměstnavatele. Samozřejmě má i svá úskalí, ale být svou vlastní šéfovou znamená rozhodovat o tom, jakou cestou se vydáte a kam po ní chcete dojít. Podnikání pro vás může být flexibilním zdrojem příjmů.

Na stejné vlně

Pro jakékoliv podnikání je důležitá podpora ostatních. Počet žen, které v Česku začaly podnikat během rodičovské, stále stoupá. Jsme jedněmi z nich a můžeme vám nabídnout pomoc a podporu.

S dobrým průvodcem si poradíte se všemi právními, administrativními, ekonomickými i ryze osobními a byznysovými nástrahami, které vás mohou v podnikání potkat.

Související příspěvky