Jak na online vzdělávání v marketingu, aby vás nezahltilo

Jak na online vzdělávání v marketingu, aby vás nezahltilo

Svět se točí online. Není divu, že v době opatření kvůli onemocnění Covid-19 prodejci a poskytovatelé služeb, kteří můžou, přecházejí do modu na dálku. Online je dostupné i vzdělávání. A to jako hodně. Jak se ale nenechat zahltit? Vyberte si směr a vyhraďte si čas (nebojte, je to i pro rodiče). V marketingu můžete začít těmito pěti možnostmi.

Mají mámy čas?

Pokud jste rodiče, na online vlně zřejmě zatím jedete hlavně v oblasti nákupů potravin a nezbytné drogerie, léků apod. Nebo řešíte online zadání a vypracovávání úkolů pro vaše děti ze škol. Nebo jste se zapojili do některého z dobrovolnických projektů. Nebo třeba ve volných chvílích na sociálních sítích jen relaxujete.

Ano, taky mě to jako mámu dvou dětí trochu semlelo, ale kdyby teď neudával tempo světa koronavirus, stejně bych se snažila absolvovat workshopy, vzdělávat se, investovat do svého rozvoje. Co je ale jinak? Momentálně je více příležitostí, než jsme schopni (a mámy obzvlášť) zvládnout. Musíme proto více plánovat.

Směr marketing

Jde o to, vybrat si směr a vyhradit si čas. Já se věnuji začínajícím podnikajícím rodičům a pomáhám jim s marketingem. Ve vlastním rozvoji aplikuji systém jedno vzdělávání jednou týdně. To je, myslím, reálné obhájit si před sebou, partnerem i dětmi. Nemám pocit, že nic nedělám a zároveň neřeším ušlé příležitosti.

Mnoho zdrojů se totiž objevilo zdarma nebo s výraznou slevou a po prvotním ukládání všeho, na co jsem narazila na „někdy by se to mohlo hodit“, doporučuji i vám tuto složku smazat. Pokud si na uložené eBooky, online kurzy nebo webináře nenajdete čas hned, později to bude ještě obtížnější.

Takže, na co se soustředit, pokud začínáte s marketingem svého projektu nebo podnikání?

 • Digitální garáž od Google
  Online platforma, na které najdete zdarma kurzy z oblasti nástrojů a know-how v online marketingu, podnikání na internetu, seo, webové reklamy a analytiky, sebeprezentace i mediální gramotnosti. Pestré, s možností vybrat si, co vás zajímá a získat po absolvování akreditovaný certifikát pro váš životopis nebo LinkedIn profil.
 • Facebook Academy pro #Holkzymarketingu
  Zdarma dostupná série edukačních videí a webinářů týkající se marketingu na Facebooku. Lekce jsou v češtině a najdete je třeba v lekcích profilu Holky z marketingu – Brno a JMK.
  Sledovat tuto komunitu je obecně dost dobrý tip pro každou ženu, mámu, holku, která dělá marketing sama nebo s ním potřebuje pomoct.
  HzM tuto akademii vytvořily ve spolupráci s Facebookem. Ale i samotná zuckerbergova síť má bezplatnou online vzdělávací platformu Facebook Blueprint na stránkách Facebook for Business. Najdete v ní lekce k fb stránkám, reklamám nebo instagramu.
 • Eliška Vyhnánková
  Webináře lektorky a social media konzultantky Elišky Vyhnánkové jsou jediným placeným zdrojem v tomto výčtu tipů, který ale opravdu stojí za to a navíc je jeho cena výrazně snížená oproti osobní účasti na kurzech. Eliška je spoluautorkou knihy důležité pro všechny v online marketingu Jak na sítě. A sociálních sítí se, jak jinak, týká právě i její nabídka online seminářů. Projdete s ní témata jako Facebook, Instagram nebo LinkedIn.
 • MOZ Academy (anglicky)
  Čtvrtý tip je trochu speciální. Jde o online kurzy SEO v angličtině. Do konce března je jeden ze světově nejuznávanějších serverů zabývajících se optimalizací pro vyhledávače nabízí zdarma a z high-class zdroje si určitě uděláte v této oblasti jasno. Proč se na to zaměřit? Bez SEO se dnešní online marketing neobejde, a tak je dobré mít alespoň povědomí o tom, co to je.
  MOZ kurzy stojí běžně 50 až 200 dolarů, ale teď jsou opravdu zdarma a když už nic, tak tohle považuji za opravdu ušlou příležitost, pokud do toho nepůjdete. Proč? Na to vám odpoví hned první video SEO fundamentals.
  EDIT: Kurzy jsem prošla a připravuji pro vás shrnutí do článku.

Tak se na vás těším uvnitř skupiny. A nechte mi v ní nebo tady pod článkem váš komentář, jaké online vzdělávání jste si vybrali nebo co jiného máte vytipováno.

Autorka: Jana Pokorná
Photo designed by Freepik

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *