Nevařte pro děti, vařte s dětmi

Nevařte pro děti, vařte s dětmi

Když máte děti, často na vás jako na mámy spadne i starost o celou domácnost, včetně vaření. Jak si každodenní rutinu výběru a přípravy jídla zpříjemnit? Zapojte do ní děti. Získáte tak nejen malého pomocníka, ale upevníte i váš vztah a také přístup dětí k jídlu. Pomoci vám s tím mohou Kuchtící krabice pro děti.

Pokud se rozhodujete, zda dětem pustit televizi nebo je nechat nakrájet zeleninu, zkuste zvolit druhou možnost. Ano, můžete namítat, že zapojíte-li do práce v kuchyni své děti, prodlouží se vše asi tak desetinásobně. Ano, je všude opravdu velký nepořádek, hlavně v prvních pokusech o vaření s dětmi. Ano, občas se vyskytnou i nervy, na obou stranách. Ale má to především své výhody.

Proč zapojit děti do vaření?

  • Děti jsou šťastné, že vám mohou pomoct a podílet na činnostech v domácnosti.
  • Děti si budují při práci v kuchyni správné návyky a učí se. Zlepší si jemnou motoriku. (Já jsem taky jako malá neoškrábala bramboru za deset vteřin. Chce to trénink.)
  • Děti získávají nenásilnou formou zdravý vztah k jídlu. (Ve škol(c)e se pak nediví, z čeho je ta zelená polévka.)
  • Co si dítě uvaří, to si taky sní.
  • Budujete si společně lepší vztah mámy a dcery nebo syna.
  • Vaření s dětmi je vlastně hra. Vaření děti baví mnohdy více než domino nebo puzzle.

Vaří celá rodina

Ukázka Kuchtící krabice pro děti
Kuchtící krabice s žitnou moukou a chlebovou kapsou

Říkáte si, dobře, ale jak na to? Existuje zajímavý způsob, jak s vařením za účasti malých pomocníků začít. K ulehčení této činnosti vymýšlí a vyrábí skupina maminek Kuchtící krabice pro děti. Najdete v nich recepty, základní surovinu, dárek a hlavně návod, jak a s čím vám malý kuchtík může pomoci.

Recepty jsou ze zdravých potravin. Děti se tak nenásilnou formou učí používat celozrnné potraviny, méně sladit nebo jíst více zeleniny. Suroviny jsou nakupovány v bezobalové prodejně a i celá krabice je v bezobalovém duchu. Díky tomu se s dětmi podílíte na ochraně přírody a nevytváříte zbytečný odpad.

Navíc děti čeká dárek. Ať už je to látková kapsa na svačinu nebo zástěrka, vždy se jedná o dětský motiv nebo velikost. Malí pomocníci tak mají pocit, že do kuchyně více zapadnou, mají totiž svou vlastní věc na nákup a vaření.

Kuchtící krabice pro děti jsou dostupné jednotlivě nebo ve formě předplatného. Předplatitelé jsou navíc vždy obohaceni o překvapení. Obsah každé nové kuchtící krabice je tajný.

Testováno na dětech

Kuchtící krabice jsou hravé a vzdělávání posunují ještě dál. Pomůžou vám totiž vychovávat děti, které mají zdravý vztah k jídlu. Proto doma s dětmi vařte, není lepší aktivita, u které spojíte dobré a nutné s užitečným.

Začněte krabicí na zkoušku. Otestujete nejdřív lahodné recepty s pohankou, jáhlami, quinoou nebo ovesnými vločkami? A potěší vás a vaše děti výroba vlastní zástěrky, svačinový sáček, ubrousek nebo třeba nerezové brčko? Vyberte si. Vše je úspěšně testováno na dětech.

Autorka: Kateřina Kotačková – Kuchyně bez hranic
Chcete také prostor pro článek o vašem podnikání? Zaregistrujte se do Katalogu.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *