Byznys a PR konzultantka Jana Pokorná

Vystudovala žurnalistiku a sociologii na Masarykově Univerzitě a po pracovních zkušenostech v oblasti interní komunikace se vydala na volnou nohu do oblasti médií a PR. V České televizi spolupracovala jako redaktorka a moderátorka sportovního zpravodajství, později editorka regionálního zpravodajství na webu ČT24, v oblasti sportu nebo vzdělávání poskytovala kompletní PR servis včetně copywritingu nebo správy sociálních sítí jednotlivým projektům a společnostem. Realizovala také individuální kurzy mediální komunikace.

Má dvě děti, ale jako OSVČ působí i během rodičovské. Chce motivovat ostatní mámy k tomu, aby využívaly toto období nejen k péči o děti, ale také k vlastnímu rozvoji. Spolupracuje proto se vzdělávací a networkingovou platformou M.arter a organizuje v Brně workshopy a pomáhá s budováním komunity zdejších žen. Přispívá také k PR a mediální komunikaci M.arter. Ujala se i role moderátorky mastermind setkání a snaží se účastnicím předat své zkušenosti z podnikání na volné noze a také zajímavé zdroje a nástroje z byznysu a oblasti slaďování pracovního a rodinného života.

Od roku 2020 provozuje portál ByznysMAM, na kterém ve spolupráci s dalšími mámami - podnikatelkami poskytuje on-line produkty a konzultace pro rodiče, kteří chtějí nebo už začali podnikat. Vede také podpůrnou skupinu "Dejte o sobě vědět", ve které podnikající ženy, mámy a rodiče směřuje k nastartování marketingu a vzájemné propagaci jejich byznysu.